Aktualności
Tutaj jesteśstrona główna | Aktualności

Aktualności

Tigers Prudnik Mistrzem Polski Oldbojów +50

W dniach 20-22 września 2013 roku w Polanicy Zdrój odbyły się Pierwsze Mistrzostwa Polski Oldbojów w Piłce Nożnej w kategorii +50. Organizacją Mistrzostw zajął się Jan Tyrała z Ośrodka Sportu i Rekreacji w Polanicy Zdrój. Mistrzostwa odbyły się pod honorowym Patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Wałbrzychu.

Publikacja: 2013-09-23

Patronem Medialnym imprezy był Przegląd Sportowy, Słowo Sportowe i Gazeta Wyborcza.

Drużyna Tigers Prudnik otrzymała zaproszenie do wzięcia udziału w Mistrzostwach Polski w czerwcu tego roku. W Stowarzyszeniu Sportowym Tigers Prudnik nie było do tej pory na tyle dużo członków, których wiek uprawniał do wzięcia udziału w Mistrzostwach. Dlatego zaproszono do udziału byłych zawodników, późniejszych działaczy i trenerów Ziemi Prudnickiej.

Od lipca trwały przygotowania drużyny do Mistrzostw, w których brało udział 25 osób. Niestety kontuzje wyeliminowały wielu chętnych, a zespół który w piątek wyjechał do Polanicy liczył 11 zawodników. Jak ważna jest szeroka kadra zawodników, przekonały się inne zespoły, który przygotowywały się do Mistrzostw. Ze względu na kontuzję, przypadki losowe, z awizowanych 24 drużyn w Polanicy pojawiło się tylko 5.

W piątkowy wieczór już w Polanicy, trwały gorące dyskusje na temat taktyki, składu, jak również wybór kapitana i zastępcy w drużynie Tigers Prudnik. Jednogłośnie kapitanem zespołu został Andrzej Szablowski, jego zastępcą Julian Kunka.

W sobotę od rana było widać wśród weteranów prudnickich boisk nerwowość i stres związany z występem w tak prestiżowym turnieju. Nigdy do tej pory, pomimo bogatych karier i przygód z piłką nożną, nie było im dane stanąć w walce o Mistrzostwo Polski.

Niestety w pierwszym spotkaniu, pomimo niezłej gry Prudnickie Tygrysy uległy Oldboys Polanica. Jednak styl w jakim rozegrali to spotkanie, sama gra, pozostawiała nadzieję, że w następnych meczach może być lepiej. Po długim okresie w którym utrzymywał się remis 0:0 Tigers Prudnik chcąc strzelić bramkę, nadział się na kontry zawodników z Polanicy i uległ w niezasłużonych wysokich rozmiarach 1:5.

To jednak nie podłamało naszych zawodników i w następnych meczach pokazali, że potrafią dobrze grać w piłkę. W pełnych emocji, zaangażowania i walki meczach, pokonali kolejno zespoły z Kędzierzyna Koźla (3:2), Lubuszanie Zielona Góra (2:1) oraz gościnie występujący zespół z Czech Sokol Rychnov nad Kneznou (4:2). Szczególnie cenne okazało się zwycięstwo z Zieloną Górą, bardzo dobrze grającym zespołem.

Poziom Mistrzostw był bardzo wysoki, a na pełen podziw zasługuje wola walki “starszych Panów”, z których wielu miało grubo ponad 50 lat. Najstarszy uczestnik Mistrzostw miał 68 lat. Wszyscy zawodnicy zostawili mnóstwo zdrowia, a przede wszystkim serca na boisku.

Dzięki trzem wygranym Tigersów, a także podziale punktów w meczu Oldboys Polanica – Lubuszanie Zielona Góra (0:0), Tigers Prudnik z 9 punktami, został pierwszym Mistrzem Polski w kategorii +50.

Królem Strzelców Turnieju z 8 bramkami na koncie, został Józef Borzęcki z Kędzierzyna Koźla (były zawodnik Odry Opole, Małapanew Ozimek i Chemika Kędzierzyn Koźle), za co otrzymał nagrodę ufundowaną przez Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka.

Drugie miejsce z 7 bramkami na koncie, zajął snajper z Prudnika Arkadiusz Trochowski, warto dodać, że bardzo ważne, bo zwycięskie bramki dla Tigersów strzelał również Krzysztof Hasiec.

Kolejne Mistrzostwa Polski w których tytułu będzie bronił zespół Tigersów już za rok, tym razem 20-22 czerwca 2014.

Jedenastka Tigers Prudnik w sumie miała 696 lat, a więc średnia wieku wynosiła nieco ponad 58 lat.

Był to jeden z najstarszych zespołów Mistrzostw Polski.

Zespół wystąpił w składzie:

 • Andrzej Szablowski
 • Julian Kunka
 • Stefan Borski
 • Marian Gajek
 • Edward Głuszko
 • Krzysztof Hasiec
 • Andrzej Iwanecki
 • Roman Kruk
 • Arkadiusz Trochowski
 • Józef Zakowicz
 • Krzysztof Tabaczkowski
News News News News

Tekst: Grzegorz Pawlak

Nikt jeszcze nie skomentował tej aktualności - możesz być pierwszy

Treść komentarza (pole obowiązkowe)
Proszę wpisać treść swojego komentarza

Twój podpis (pole obowiązkowe)
Proszę się podpisać

Akceptacja regulaminu
Przeczytaj, a poniżej zaakceptuj nasz regulamin!

Regulamin umieszczania komentarzy w serwisie www.tigers-prudnik.pl

 1. Komentarze publikowane w serwisie www.tigers-prudnik.pl muszą być zgodne z zasadami określonymi w niniejszym regulaminie.
 2. Komentarz nie może zawierać treści pornograficznych, treści nawołujących do przemocy, gróźb, treści wulgarnych, obraźliwych, godzących w godność drugiej osoby lub naruszających jej prywatność, treści szerzących lub propagujących rasizm lub odnośników to źródeł zewnętrznych zawierających wyżej wymienione treści.
 3. Komentarz nie może zawierać treści reklamowych.
 4. Komentarze łamiące zasady określone powyższym regulaminem będą usuwane.
 5. Data, godzina oraz adres IP, z którego wysyłany jest komentarz są rejestrowane.
 6. W przypadku nagminnego łamania zasad komentowania z konkretnego adresu IP, możliwość komentowania z tego adresu zostanie zablokowana.
 7. Umieszczanie komentarzy w serwisie www.tigers-prudnik.pl jest jednoznaczne z akceptacją poniższego regulaminu.
 8. Stowarzyszenie Sportowe Tigers Prudnik nie ponosi odpowiedzialności za treść wpisów.


Twoje IP, które zostanie zapisane w systemie to: 54.146.227.92

Jeśli poprawinie wypełniłeś wszystkie pola, to kliknij przycisk poniżej

+ Wróć do przeglądania aktualności